Muž stojící v pět hodin ráno na balkóně a dívající se dovnitř, vyděsil obyvatele domu v ulici Nad Jamkou v Rakovníku. Rodinu pravděpodobně zalarmovaly prapodivné zvuky za oknem. Okamžitě byla ve střehu.

Skryl se na zahradě

Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal: „Ve chvíli kdy si mladík na balkóně všiml, že byl odhalen a že se dívá do očí majitele domu, raději seskočil zpět na zem a začal prchat pryč. Přelezl plot a skočil na sousední pozemek. Na místo události jsme okamžitě vyslali policejní hlídku a městské strážníky.“

Ti zjistili výslechem další svědkyně, že se neznámý muž rovněž pohyboval kolem jejího domu ve stejné ulici. Skupina policistů a městských strážníků začala okamžitě a důkladně prohledávat všechny parcely v napadené lokalitě.

Průzkum je zavedl k jednomu ze zahradních domků, jehož dveře byly pootevřené. „A právě tady našli hledaného muže. Vyzvali jej, aby domek opustil. Říkal, že nemá doklady a že je bezdomovec, který hledá místo k přespání.“

Kradl v obchodě

Dalším šetřením však vyšlo najevo, že se jedná o devatenáctiletého mladíka z Rakovnicka, který se vloupal do železářství v našem městě. Je tedy nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže, poškozování cizí věci a krádeže ve fázi pokusu.

„Dotyčný ukradl svazek klíčů od příručního skladu obchodu. Následně si v příhodnou dobu odemkl a vynesl ven věci, o které měl zájem a uložil je na WC s tím, že si je tam připravil k pozdějšímu vyzvednutí. Bez povšimnutí nezůstaly v prodejně ani dvě pokladny, ze kterých sebral hotovost. Škody byly spočteny na 58 703 korun,“ zmínil Černý.

Případem se zabývají kriminalisté, kteří po jeho důkladném prošetření rozhodnou o mladíkově dalším osudu.