Nemilé povánoční překvapení čekalo v těchto dnech na tři majitele domků na Rakovnicku.

Křivoklát

V Křivoklátě zvolil náš zlodějíček cestu do domu přes okno vedoucí na záchod. Ze svědectví šestapadesátiletého Pražáka, majitele domu vyplynulo, že byl dům napaden někdy mezi 20. prosincem až 7. lednem kdy bylo vloupání oznámeno policistům roztockého policejního oddělení.

Mluvčí rakovnické policie René Černý k případu doplnil: „Zmizelo několik obrazů s motivem krajiny a kuriózně i zadní kolo od jízdního kola.“ Škody byly spočteny na 24 tisíc korun.

Kolešovice

Tentýž den objevil stopy po vloupání do svého domu také pětadvacetiletý mladík z Kolešovic. „Kdosi přelezl plot domu ze sousedního pozemku a pak už mu stačilo pouze otevřít dveře, které nebyly naneštěstí uzamčeny. Až uvnitř domu musel zloděj překonat troje uzamčené dveře aby se dostal k lupu,“ dodal policista René Černý.

Dům byl důkladně prohledán. Ukradena byla motorová pila, dvě sekery a ruční pila. Škody dělají 4 tisíce 650 korun.

Rakovník

Do domu v ulici Zdeňka Štěpánka se chmaták dostal bez užití násilí přes zvýšené přízemí. „Vnikl do jednoho z pokojů a sebral mimo jiné pánské hodinky, stříbrné náušnice. Okradeným je třiačtyřicetiletý Rakovničan. Škoda je 2 tisíce 300 korun," konstatoval Černý.