Rakovník

Ve středu, pár minut před jednou hodinou ranní se dotyčný pokusil vlézt do budovy Městského úřadu v Rakovníku okénkem, které vede na toalety. Hlídka strážníků je zahlédla a zaskočený zlodějíček se v tu chvíli pokusil utéci, a ta si strážníci přivolali ještě na pomoc policisty z rakovnického obvodního oddělení.

Mluvčí rakovnické policie René Černý dále popsal: “Muž byl společnými silami zadržen a vyzván, aby následoval policejní hlídku na oddělení k podání vysvětlení. Případ je šetřen jako podezření ze spáchání trestného činu pokus krádeže a bude rozhodnuto až po celkovém prošetření.“

Škody byly způsobeny jen na rozbitém okně a dělají 200 korun. Výtečníkovi se naštěstí nepodařilo nic ukrást.

Lišany

Větší štěstí měl zloděj, který o den dříve navštívil firemní kancelář společnosti se sídlem v Lišanech. „Zatím neznámý pachatel překonal mříž na okně a pak okno rozbil. Poté co místnost důkladně prohledal našel v jedné ze zásuvek finanční hotovost, které se zmocnil,“ doplnil policista René Černý.

Celkové škody byly spočteny v tomto případě na 6 tisíc 470 korun.

Rakovničané spekulují, že v obou případech vloupání mohlo jít o jednu a tutéž osobu. „To by byla zatím spekulace. Každopádně oba případy budou důkladně prošetřeny,“ dodal ještě René Černý.