Rakovník/ Včera jsem vás informovali o tom, že se městským strážníkům podařilo chytit přímo při činu devatenáctiletého zloděje z Rakovníka. Jak se ukazuje, jedná se o mladíka, který se v uplynulých měsících dopouštěl poměrně rozsáhlé trestné činnosti na území našeho města.
Dle našich informací si mladík tímto způsobem sháněl peníze na drogy.
Blíže k jeho trestné činnosti nám řekl mluvčí rakovnické policie René Černý. „Poté co byl šestého ledna poprvé přistižen při vloupání do citroënu ve Spalově ulici v Rakovníku a bylo u něho nalezeno autorádio byly s ním zahájeny úkony pro trestný čin krádeže,“ uvedl policista.
Dalším šetřením vyšlo najevo, že tentýž mladý muž měl na svědomí i řadu dalších vloupání do aut v Rakovníku. Vozy poškodil a bral z nich ve většině případů autorádia.
Vlezl například do volkswagenu v ulici V Hradbách, do subaru v Libertinově ulici, peugotu v ulici Dukelských hrdinů. „Jeho pozornosti neušel ani autobazar Losl v ulici Dukelských hrdinů. Tady odnesl z auta kia autorádio s tím, že vytrhl středový panel a o autorádio přišla i zde zaparkovaná felicie,“ doplnil René Černý.
V jednom z domů v ulici Dukelských hrdinů se tomuto zlodějíčkovi zalíbilo pánské horské kolo, a tak jej prostě ukradl.
„Z nezajištěné šatny v Integrované střední škole na Jirkově v Rakovníku si vzal dámskou obuv,“ konstatoval policista. Celkové škody ve všech těchto případech byly spočteny na 36 tisíc 500 korun.
Klec spadla 19. ledna v podvečer kdy byl strážníky chycen u Mateřské školy V Lukách. Na nezvaného hosta je upozornilo elektronické zabezpečení budovy. „Našli ho skrčeného v temném zákoutí objektu,“ uvedl velitel městských strážníků Pavel Škvára, který uvažuje, že požádá starostu města o mimořádnou odměnu pro všechny čtyři strážníky, kteří se podíleli na obou dopadení poberty.
Pří zadržení měl u sebe mladík pár věcí, které se chystal vynést ze školky: dva fotoaparáty, plechovou pokladničku a finanční hotovost. Věci v celkové hodnotě 950 korun. „Městští strážníci nám dotyčného předali. Byl zadržen a poté vzat do vazby,“ uzavřel policista René Černý.