V malebné budově mutějovického nádraží plné květin dnes už opět vládne klid. Nikdo by neřekl, že ještě před několika hodinami tu její zaměstnanci prožívali opravdové drama. Naprosto nepochopitelný hazard s lidskými životy, tak lze totiž označit čin dvaačtyřicetiletého zlodějíčka z Teplicka, který ukradl pětadvacet metrů kabelů. Přerušil tak důležité telefonické spojení na trati mezi Mutějovicemi, Kounovem a Svojetínem.

„Zároveň se uvedla v trvalou činnost i výstražná světla, takže řidiči neměli vůbec přehled zda vlak jede či ne,“ konstatoval mluvčí rakovnické policie René Černý.


„Přišel jsem do služby a začalo to. Bylo třeba přivolat techniky. Nechápu toho člověka, který může něco takového provést,“ řekl k případu výpravčí vlakové stanice v Mutějovicích Rudolf Kraus.

Způsobené škody byly spočteny na pět a půl tisíce korun.

„Podezřelý byl policisty zadržen a vydal i vypálené zbytky kabelů. V současné době je v policejní cele a bude rozhodnuto o dalším postupu,“ doplnil policista.

Dle svědectví přímo z místa události se nám podařilo zjistit, že zlodějíček si měl několik dní před krádeží trať mapovat.

„On tam dokonce někde poblíž v lese bydlel. Takže to tu dokonale znal,“ řekl nám jeden ze svědků.

Znovuobnovení technického zázemí na trati se podařilo dle našich informací až po šesti hodinách.

„Není to nic příjemného. Ten člověk by měl být stíhán přinejmenším za veřejné ohrožení,“ dodal výpravčí Rudolf Kraus.