Jen pár dní si mohli vařit dva osmnáctiletí mladíci kuřata, která v noci ukradli v pojízdné prodejně Na Váze v Rakovníku Tomáši Kubátovi.

Poté se chtěli vloupat do nedaleké trafiky. Nakonec se jim podařilo vypáčit až otevírací víko pojízdné prodejny grilovaných kuřat Tomáše Kubáta. Celou dobu je ovšem sledoval bezpečnostní kamerový systém, který si na své parkoviště a přilehlé plochy nechal nainstalovat Lubomír Lippert. „V pátek patnáct minut před jednou hodinou ranní jsme přijali hlášení od dvaatřicetiletého muže, že se mu někdo vloupal do jeho stánku s grilovanými kuřaty Na Váze,“ řekl k tomu tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.

„Kolem stánku se dvojice motala, jak svědčí náš kamerový systém, od půl dvanácté do půl jedné,“ řekl k získaným důkazům syn majitele Luboš Lippert.
Po víkendu byl zpracovaný záznam předán policistům. Ještě týž den byla povedená dvojice zadržena a k činu se doznala. „Jednalo se o osmnáctiletého muže z Rakovníka a jeho stejně starého cizího příslušníka. Už si i vyslechli obvinění z trestného činu krádeže ve spolupachatelství,“ doplnil k zadržení Černý.