Neznámý pachatel vnikl na pozemek a za užití násilí se dostal do chaty, kterou prohledal. Odcizil věci v hodnotě 16 tisíc 500 korun.
Jednalo se o dřevěné, vyřezávané starožitné hodiny, takzvané kukačky. Také o mosaznou soupravu hmoždíře s paličkou. Zmizely i hudební nástroje: tahací harmonika, které se říká pianovka – třítaktovka, v zelené perleťové barvě. Uložena byla v černém kufříku. Zloději ukradli i housle a smyčec v pouzdře černé barvy.

V seznamu ukradených předmětů najdeme i stříbrnou kulatou pudřenkou s hřebínkem, montážní lampu a zavařovací hrnec s teploměrem.

I policisté z policejní služebny v Roztokách prošetřují případ trestného činu krádeže vloupáním do rekreační chaty, ale v obci Hvozd. V tomto případě pachatel použil násilí při vniknutí na oplocený pozemek, kde poškodil několik dřevěných planěk v plotu a poté znehodnotil skleněnou výplň do chaty. Po násilném vstupu z chaty odcizil také dvoje nefunkční nástěnné starožitné hodiny „kukačky".

Dále dva starožitné nefunkční hrací obrazy s motivy svatých. U jednoho obrazu se jednalo o olejomalbu na plátně v dřevěném rámu.
Svým protiprávním jednáním dosud neznámý pachatel způsobil majitelce škodu ve výši 16 tisíc 225 korun.

Oba případy policisté z územního odboru Rakovník prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachatelích intenzivně pátrají.
Policisté vyzývají občany, kteří by zaznamenali v těchto chatových oblastech podezřelé osoby, které se pohybovaly po pozemku a odcizily věci, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Dále policisté upozorňují občany, kteří si budou do svých sbírek pořizovat další starožitné kousky, aby byli obezřetní.