„Jako suverénní orgán bychom měli stanovit, kam až naše nabídka může jít," nastínil Miloslav Kubínek, lídr komunistické strany v Rakovníku. Ten ještě podotkl, že by město mohlo odkoupit zříceninu domu v Trávnické ulici a ještě by zaplatilo část demolice, a to vše zhruba do výše tři sta padesáti tisíc korun, což je o sto tisíc korun více, než zastupitelé schválili v roce 2011.

„Neustupoval bych z ceny proto, že přece my nebudeme mecenáši, jak se k tomu protistrana staví," zmínil ještě Miloslav Kubínek. „Pro mne je tři sta padesát tisíc korun opravdu strop. Nesouhlasím s odkupem za nabízenou cenu od Jednoty, jelikož nyní je cena za metr čtvereční šest tisíc korun," sdělil svůj názor Ivo Trešl (zvolený za ODS). Ten kromě toho zmínil, že pozemek není v současné době ani nikterak strategický pro město, jelikož to by zde s největší pravděpodobností nechalo rozšířit parkovací plochu. „Je otázkou času, než objekt spadne. I kolem něj jsou rozpadlé zdi, objekt je volně přístupný. Odpovědnost musí nést majitel," nechal se slyšet Ivo Trešl.

O existující usnesení zastupitelstva se opírá také Luděk Štíbr (ODS). Vedení radnice by podle něj nyní mělo činit kroky, aby se začala řešit bezpečnost v okolí.

„Máme existující usnesení na odkup za dvě stě padesát tisíc korun. Jelikož jsme dostali informaci, že vedení firmy s tímto nesouhlasí, musíme pověřit radu, aby využila veškeré právní kroky. Nemá cenu vůbec diskutovat nad nějakými penězi. Za cenou si můžeme stát, neboť je stanovena na základě znaleckého posudku," reagoval Luděk Štíbr.

„Při řešení odkupu v roce 2005 nechalo město zpracovat znalecký posudek na tuto budovu včetně pozemku, který stanovil hodnotu nemovitosti na částku bezmála dvě stě dvacet tisíc korun," připomněla mluvčí radnice Alida Štulajterová a ještě zmínila, že pokud město zříceninu domu koupí, bude muset vynaložit zhruba dalších sto padesát tisíc korun za její demolici.

Starosta Zdeněk Nejdl (ODS) je ale nadále přesvědčený, že se podaří městu Rakovník a vedení Jednoty najít nějaký kompromis. Rakovničtí zastupitelé také požadovali, aby se do celé věci vložily odbory, jelikož stavba ohrožuje chodce v okolí a někteří také volali po demoličním výměru.

„Přímo na odstranění stavby to však ještě není, spíše na nutné zabezpečovací práce. Ty jsme nařídili třeba před časem u hotelu u Lužné," řekl František Staněk, vedoucí odboru výstavby a investic a doplnil, že podnět na přezkoumání může podat kdokoliv z občanů.

Vedení Jednoty Rakovník rakovnické radnici v žádosti, za jakých podmínek by bylo ochotno téměř zřícený dům v Trávnické ulici odprodat, zmínilo částku šest set tisíc korun. Ovšem již bez dalších podmínek a požadavků.

„V současné době nepanují ze strany předsednictva obavy, že by v lokalitě v Trávnické ulici mohl vyrůst nějaký diskont a podobně. Věříme, že se zde vybuduje parkoviště či jiné potřebné zařízení," reagoval již dříve na dotaz Rakovnického deníku předseda Spotřebního družstva Jednota Pavel Březina.