„Nové pacienty nepřijímám, jsou plné obvody. Norma pacientů v evidenci je zhruba 1700, já mám 2900 pacientů z Rakovníka i z okolních vesnic. Přijímám členy rodiny už zapsaných pacientů, těmi jsou například novorozenci,“ řekla zubní lékařka z Rakovníka Hana Štíchová.
Ani praktická zubní lékařka Danuše Skálová z Kněževsi další pacienty nepřijímá. „Máme plno, v kartotéce máme 500 pacientů přes průměr, který je běžný ve Středočeském kraji. Výjimku tvoří rodinný příslušníci,“ řekla zubařka Skálová.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek již v médiích radil občanům, kteří nemohou sehnat lékaře, aby se obrátili na svoji zdravotní pojišťovnu. Ta podle zákona může donutit lékaře, který má volné místo v evidenci, aby pacienta přijal.

Podle stomatologické komory je na vině ale hlavně nedostatečný počet absolventů lékařských stomatologických fakult, navíc by se měl tento trend ubývajících dentistů v celé republice prohlubovat. Rakovnicko podle našeho průzkumu v tomto případě tedy není světlou výjimkou České republiky.