Senátor Marcel Chládek se koncem minulého týdne sešel s ředitelem Masarykovy nemocnice v Rakovníku Jaromírem Burešem a také s ředitelem Středočeské záchranné služby Tomášem Houdkem, aby diskutovali nad jednou z dalších možných variant umístění zubní pohotovosti a to přímo do prostor rakovnické nemocnice.

Během jednání nabídl ředitel rakovnické nemocnice Jaromír Bureš umístění ordinace pohotovosti do prostor nemocnice. „pokud bychom se nedohodli se zubaři na takzvaných plovoucích pohotovostech (stejně jako u lékáren, každý víkend by sloužil zubař pohotovost ve své ordinaci; pozn. red.), tak by byla ordinace pohotovosti přímo v nemocnici,“ potvrdil informace senátor Marcel Chládek.

Ten také řekl, že v případě víkendových služeb by byl kraj schopen zaplatit zdravotní sestru, která by pravidelně mohla docházet. „Střídali by se tak pouze zubaři,“ podotkl Chládek. Vedení rakovnické nemocnice dokonce nabídlo, že by se na tom i finančně podílelo se Středočeským krajem. „Jsme tak zase o nějaký ten krok dále v znovuzavedení zubní pohotovosti v Rakovníku,“ řekl Chládek spokojeným hlasem.

Nyní už vše mají v rukou rakovničtí stomatologové. Záleží totiž již pouze na jejich rozhodnutí, pro jakou variantu pohotovosti se rozhodnou. „Buď mohou sloužit takzvanou plovoucí pohotovost a nebo sloužit v prostorách nemocnice,“ shrnul možnosti Chládek.

Chládek chce, aby zubní pohotovostní doba byla podobná té lékárenské. Stomatologičtí zástupci senátora upozornili na to, že zuby dají o sobě vědět ve většině případů v noci. „Zubaři mi sdělili, že by bylo vhodné zajistit pohotovost v ranních hodinách, jelikož zuby „dělají paseku“ právě nejvíce v noci. Proto se také uvažuje o zřízení hodinové zubní pohotovosti v ranních hodinách,“ konstatoval Chládek.