Den otevřených dveří pozval do ZUŠky i její bývalé žáky zvučných jmen.

„Tento typ prezentace spojený se zápisem je myslím na řadě míst naší republiky už zcela běžný. Rodiče i případní budoucí žáčci naší ZUŠky si tak mohou udělat dokonalou představu o tom, co se zde mohou všechno naučit,“ vysvětlila ředitelka školy Libuše Podaná. Na otázku o které obory je v současné době mezi dětmi nejmenší a největší zájem, odpověděla: “Jsou to bohužel některé dechové nástroje a akordeon. Dnes máme například hodně dětí na zobcových flétnách. Je to zřejmě z toho důvodu, že jsou cenově dostupnější. Ve vyšších ročnících se je sice snažíme převést na na další dechové nástroje, ale příliš se to nedaří. Oblíbené jsou například elektrické klávesy. O další obory je zájem, dá se říci, stabilní,“ zhodnotila ředitelka.
Mezi úspěchy letošního roku počítá například Libuše Podaná především založení dvou školních kapel, dvou kytarových orchestrů a úspěchy dětí v řadě soutěžích. „Bez ochotných pedagogů, kteří jsou ochotni s dětmi dělat, by to ale nešlo,“ zdůraznila Libuše Podaná.

Mezi úplné novinky školy patří založení souboru, který se bude zabývat dobovou hudbou vzniklou do 16. století. Největší zásluhu na této aktivitě mají učitelky Martina Jelínková a Jiřina Krtičková.

Mezi hosty školy patřila například Veronika Kubařová, která v současné době studuje pátý ročník konzervatoře. „Hraji ve školním divadle, v divadle Viola a účastním se natáčení druhé řady seriálu Místo nahoře. Ztvárňuji tam postavu zdravotní sestřičky,“ prozradila Veronika Kubařová, na kterou, jak sama řekla, návrat do ZUŠky zapůsobil velice dojemně. „Vždyť jsem tady strávila všechen volný čas po škole. Chodila jsem sem na dramaťák, výtvarku, klavír… Dýchlo to tady na mě krásnými vzpomínkami,“ uzavřela.

ZUŠku přišla navštívit také Nikol Štíbrová, kterou známe především ze seriálu Pojišťovna štěstí. „Jsem mile překvapena, kolik souborů a kapel tady zatím od té doby, co jsem odešla, vzniklo. Hudebka rozkvétá a já mám z toho velkou radost,“ řekla Nikol Štíbrová.
Den otevřených dveří skončil kolem půl jedenácté v noci, kromě vystoupení žáků, zde zahrálo také několik známých rakovnických kapel: Z Davu, Hradní Duo, Rakovnickej potok… „Myslím, že se tahle akce osvědčila. Zatím si tedy nikdo z okolních domů nestěžoval, a tak bychom si ji rádi zopakovali i příští rok. Ne častěji, aby nám nezevšedněla,“ uzavřela Libuše Podaná.