Díla vznikala už od podzimu, kdy se žáci i děti z mateřských škol sešli několikrát v přírodní učebně. Tam vytvářeli výtvarná díla na téma: Pojďte s námi za zvířátky. Zvířátka se ale „táhnou" celým školním rokem jako červená nit. Proč, vysvětlil ředitel Druhé základní školy v Rakovníku Zdeněk Brabec: „Na leden jsme připravili den otevřených dveří a zábavné odpoledne pro všechny předškoláky, jejich rodiče a kamarády na stejné téma."

Zvířata byla dětem velmi blízká. Tvořit na toto téma bavilo mladší školáky i děti z mateřských škol. Potvrdily to nejen paní učitelky, ale i žáci druhého stupně, kteří těm mladším při práci pomáhali. Při práci děti utvořily skupiny, kde pracovali společně předškoláci, žáci prvního stupně i ti nejstarší. „Věřím, že tato spolupráce bude pokračovat i v příštích letech. Pro školky můžeme připravit program i v přírodní učebně," uvedl ředitel Zdeněk Brabec.

O kulturní program vernisáže se postarali sami žáci Druhé základní školy v Rakovníku.
Jako první Katka Nosková z osmé A zarecitovala báseň o Jaroslavu Vrchlickém. Sboreček zpěváků z prvního stupně zazpíval dvě písně – Cirkusy a Večerníček.
Občerstvení připravili žáci z 9. C.

Výstavbu v roubence Lechnýřovně můžete zhlédnout do 10. února.